Pravdou je, že som mala rozpracovaný  článok – Jarný Detox- už pred dvomi mesiacmi, ale ako vidíte až dnes som ho dopísala, pretože môj blog je predsa len hobby a všetko sa popri práci a ostatných činnostiach nedá stíhať. Som rada keď si nájdem čas a chuť sadnúť si za notebook a písať článok  pre Vás, len tak.. Mojou motiváciou ste vy, pretože viem ako vás moje články o cvičení motivujú a radi si znova a znova prečítate aspoň tie staré. Keď už píšem články chcem, aby to bolo zmyslu plné,zaujímavé, inšpiratívne, náučné a bavilo vás to. Začínala som písať články, kde som neuvádzala spolupráce a také každý ocení najviac. Keď už spomeniem spolupráce tak iba za čím si stojím, čo zbožňujem a čo viem ze si zamilujete aj vy. Koho by bavilo čítať samé články bez pointy nie? Ok, ideme sa vrhnúť na obsah ktorí vyplýva už z nadpisu. Ten váš pravdepodobne zaujal a preto práve čítate teraz môj článok 🙂

Možno niektoré sklamem ale premeniť tuk za svalovú hmotu je nemožné. Je však možné spáliť tuk a vybudovať následne svalovú hmotu. Ľahké to nie je, ale možné to je. Tuk sa tvorí na rôznych partiách, niektoré trápi bruško, iné zase boky, stehná. Všetko zapríčiňuje náš metabolizmus a samozrejme hlavnými faktormi sú strava a pohyb. Ak túto časť zanedbávate, je na čase to zmeniť.

3 spôsoby ako spáliť tuk

  • cardio– či už máte v obľube kardio alebo nie, toto je jedným zo spôsobom ako spálite tuk, ktorí sa vás drží ako kliešť. Najefektívnejšie pre spaľovanie tukov je HIIT vysoko intenzívne cvičenie.
  • strava– pravidelná strava, pravidelný pohyb sú 2 činitele, ktoré ovplyvňujú to ako vyzeráme. Samozrejme, že si občas môžete dopriať relax a sladkosť, ale všetko s mierou. Ak chcete spáliť tuk, tým, že sa budete prejednávať a jedávať vyprážané jedlá, balené potraviny s vysokým obsahom cukru určite k tomu neprospieva. Stanovte si svoj režim, staňte sa pánom svojho dňa, plánujte si dopredu stravu a vyhýbajte sa nezdravým pokrmom.
  • suplementy – ak chcete zvýšiť svoj výkon a čiastočne ovplyvniť spaľovanie tukov odporúčam napr L- carnitín– spaľovač tukov získava energiu z tukov, podporuje a zvyšuje výdrž pri výkone, zabezpečuje prísun energie a zabraňuje únave pri námahe. Chróm –  hrá dôležitú úlohu v zabezpečovaní metabolizmu cukrov, tukov, bielkovín. Prispieva k normálnej hladiny glukózy v krvi. Proteín – je taktiež veľmi dôležitý, pri jeho nedostatku telo využije energiu miesto tuku zo svalov.
Detox
Pod slovom detox si možno predstavíte hladovku, diétu. Teda obmedziť rázne príjem stravy za cieľom schudnúť je podľa mňa ten najprimitívnejší spôsob. Ohrozujete tým svoje zdravie a skôr či neskor sa začnete prejedať a tým etapu chudnutia pre tento rok opäť zabalíte s tým, že si zlyhali. Nemusíte zrovna držať 5- dňový detox ktorí pozostáva iba z pitia štiav, ide to aj inak.
Teraz si pod slovom detox predstavte už len očistu tela. Ono to tak už funguje, naše telo sa častokrát nechce zobudiť zo spánku a nefunguje tak akoby sme si priali. Jednou z možností je naštartovať svoj metabolizmus detoxom. Zbaviť sa toxínov najmä po zimnom období, kedy je na trhu nedostatok sezónnych potravín- ovocia, zeleniny, dávame prednosť tučným jedlám,alkoholu atď,.

5 tipov ako zahájiť detox

  1.  teplá voda s citrónom– keď sa zobudíte skúste na miesto kávy uprednostniť na prvé miesto vlažnú vodu s citrónom na lačno
  2.  pitný režim a detox čajeFenikel- zvyšuje hladinu energie a znižuje pocit hladu. Púpava- prečisťuje telo a pomáha metabolizovať tuky. Ženšen- zvýši energiu a zníži únavu. Žihľava- detoxikuje/prečisťuje organizmus, odbúrava toxíny a podporuje trávenie.
  3.  detoxikačné snacky pre telo- ananás, avokádo, špargľa, grep, brokolica, ryby, orechy, všetko čo je zelené(skvelý antioxidant)
  4.  zelene riasy- Spirulina a  Chlorella sú zelené riasy, ktoré sú bohaté na minerály, vitamíny a bielkoviny. Detoxikujú, očisťujú a vyplavujú z nášho tela škodlivé toxíny. Preventívne užívanie vedie k zlepšeniu trávenia, zvýšeniu energie a celkovej vitality. Odporúča sa i pre tých, ktorý trápi nadváha a obezita. Pri užívaní výrazne pomáha eliminovať chuť do jedla.
  5. ovocné a zeleninové šťavy – odporúčam aspoň raz za deň odšťavovať a pripravovať si chutné smoothie nápoje, či už ovocné alebo zeleninové.

 Dajte vedieť ako sa vám článok páčil 🙂

ps: Ak rada sleduješ moju cestu, moje premeny klientiek, ktoré podľa mňa cvičia a chcela by si aj ty presný návod, jedálniček, konkrétne cviky, rada zostavím plán aj tebe! 🙂 fitsandrus@fitsandrus.com