Chudni s Fitsandrus

Z názvu síce plynie ako sa máš riadiť mojimi pravidlami a radami, ale s tým kompletne nesúhlasím. V prvom rade by si mala spoznať sama svoje telo pretože sme každý rozdielny a na základe toho prísť na, to čo ti vyhovuje. Čím sa riadim ti rada poradím, pretože som sľúbila o tom článok, ale nemusí to fungovať 100% aj na tebe. No každopádne buď to dotiahni do konca alebo ani nezačínaj!
Raz som hore a raz zas dole, pretože celoročne stravu nedržím. Mávam mesiace kedy absolútne necvičím a jem čokoľvek a po pár mesiacoch zistím, že som to opäť raz podcenila. A preto sa k cvičeniu a strave vraciam opätovne. Na sebe som toho už na vyskúšala mnoho a poučila sa z vlastných chýb, ktoré najčastejšie robíte aj vy. Cvičenie spolu so stravou tvoria nevyhnutnú súčasť pokiaľ chceš dosiahnuť čo najlepšie výsledky a zároveň urýchliť celý proces pri redukcii hmotnosti. Treba byť po psychickej stránke silná a určite nič nevzdávaj pokiaľ nevyhráš. Som presvedčená, že pokiaľ budeš dodržiavať striktne režim bez pochýb sa výsledky dostavia, ale taktiež ťa upozorňujem ,aby si bola ohľaduplná voči svojmu telu a dopriala mu istý čas. Za týždeň či dva vyčarovať dokonalú postavu je naozaj nemožné avšak netvrdím že zmenu týždeň za týždňom nespozoruješ.
Tak a teraz prejdem k tomu režimu ktorí vás tak veľmi zaujal. Začala som ho v marci, prvé týždne som začala opäť behávať 3 x za týždeň 30-40 minút. Povedala som si, že sa obmedzovať nebudem a postačí ak budem behávať. Aká som bola naivná, najprv mi váha klesla, nohy boli o trochu pevnejšie ale neprichádzala výrazná zmena, ktorú som očakávala. Cheatday som mala 2-3 x za týždeň. Z toho vyplýva, že bez stravy to naozaj nefunguje. Posledné 2 týždne sa stravujem 3- 4 x denne, menšie porcie a riadim sa rovnováhou medzi zdravou a nezdravou stravou.
Ja nie som rozhodne správny vzor ako by sa malo stravovať, ale iná alternatíva stravy mi nevyhovovala. Cheatday som teraz nezaraďovala a počas 2 týždňoch som schudla ešte 2-3 kg a celkovo za to obdobie mínus 2- 3 cm stehna a obvod brucha. Neprejedávala a dopriala som si radšej každý 3. deň cheatmeal čo znamená nie moc FIT obed alebo večeru.  Majte na vedomí, pokiaľ sa nebudete riadiť všeobecne známymi pravidlami o chudnutí tak to pôjde ťažšie a tuk sa na vašom tele bude držať. Ja si stravu rozhodne nevážim, nepočítam si kalórie, nekrabičkujem si stravu, nechcem byť ako načasovaná bomba pretože chcem aj normálne žiť. Možno sa takto aj ja prezentujem neviem,  no figurujem skôr ako Fit a nie Fitness Sandrus. Určite nie som posadnutá „fitness life“ ako väčšia polovica na instagrame, ktorá týmto žije, a ani ich neodsudzujem. Každý máme na výber akou cestou chceme ísť a čo sú pre nás priority, zmysel, životný štýl ktorý nám prináša do života radosť. Ja sa trýzniť nechcem a preto robím všetko tak ako mi vyhovuje. Cvičím lebo chcem docieliť peknú vyformovanú postavu, cítiť sa spokojne a zaujímam sa o stravu obzvlášť kvôli zdraviu. Aj keď v dnešnom potravinárskom priemysle sa kladie dôraz na kvantitu ako na kvalitu, čo mi je ľúto.
2013-2014-2015-2016
Teraz sa vám zdôverím s mojou prvou premenou ktorá vznikla v 2014.  Stravovala som sa podľa všetkých zásad prečítaných z internetu a vzniklo z toho akurát kostnaté dievčatko, čo v mojom prípade nevyzeralo absolútne žensky. Stále som myslela na jedlo, bola som hladná, nervózna a čo je najhoršie chcela som byt stále chudšia a chudšia napriek tomu že mi všetci vraveli že už som až príliš chudá. Bola som chudnutím posadnutá a keď som videla na váhe číslo 47 tak som sa s tým chválila a bola na seba hrdá. Ale teraz už viem, že som sa viac trápila ako bola šťastná. Som vďačná, že som sa nazrela vpred ako to môže ďalej dopadnúť a s touto DIÉTOU prestala trápiť svoje telo, psychickú pohodu a zdravie.  Chcem tým predovšetkým poukázať na to že všetko nie je také pekné ako sa zdá. Príliš sa nesústreďte na postavu podľa obrázka, pretože nikdy neviete čo je za tým. Pravda je aj to že totožnú postavu sa nedá nadobudnúť, maximálne sa jej priblížiť. Je to len a len na inšpiráciu a motiváciu.
Váha na fotkách 58kg(2013) 47kg(2014) 53kg(2016)
ODPOVEDE na vaše najčastejšie otázky
Ako sa zbaviť tuku na bruchu?
Tuk nahromadený v tomto mieste patrí medzi problémové partie a určite to mnohé trápi.
Veľkú rolu hrá v tom pitný režim tak pokiaľ je to možné zvýšte ho.  Pre túto partiu je najväčšie zlo- pečivo, zemiaky, ovocie(niektoré), cukor, alkohol. Na koľko mliečne produkty nie sú prvotriednou voľbou, tak vám odporúčam všetko s mierou. Naopak dobrý vplyv majú ryby, citrusové ovocie, sója, zelený čaj,. Cvičenie- kardio vám napomôže tuk spáliť a posilňovanie vám zabezpečí vypracované brušné svalstvo.
Jedalníček :
A) pri chudnutí – cieľ zhodiť pár kíl
Napr. Raňajky : jogurt, jablko, jahody
Obed: Šalát s kuracím mäsom
Olovrant- nastruhaná mrkva, oriešky, med
Večera: 2ks Fit chlebík, avokádová nátierka, 2ks vajíčko natvrdo
B) pri posilňovaní – cieľ pevná postava s náznakom svalov, formovanie
Raňajky: 3ks volské oko, kuracia šunka, rajčina, 1ks fit chleba
Svačina: banán, čučoriedky
Obed: Kus-kus, grilovaná zelenina, mäso
Olovrant: tyčinky s obsahom proteínu
Večera: listový šalát, losos, Proteín drink
Neskorá večera – 125g nízkotučného tvarohu
Akým potravinám sa vyhýbať?
Pochopiteľne by som sa na vašom mieste vyhýbala potravinám s vysokým obsahom cukru. Trans tukom, ktoré zapríčiňujú zvýšeniu cholesterolu a taktiež nie sú zaručene vhodnými pri redukcii váhy t.j polotovary, sladkostí, tyčinky, čipsy,. ďalšie zlo sú minerálne ochutené vody, sladké pečivo, slnečnicový olej, biele slané pečivo, soľ, mlieko, jogurty klasické, alkohol,.
 
Aké potraviny/jedlá sú vhodné pri cvičení a chudnutí?
Ryža, vajíčka, ryby, banány, strukoviny, lakto free produkty,  mäso, orechy,  špenát, brokolica, cuketa, paprika, avokádo,..
Ako dlho už cvičíš?
Začala som tou prvou zmenou 2014 ale od vtedy sa veľa zmenilo.
Koľko krát za týždeň mám cvičiť a čo mám cvičiť?
Ja praktizujem cvičenie 3-5 x za týždeň. Buď doma s vlastnou váhou alebo posilňujem vo fitness centre, Kardio podľa youtube – Insanity workout alebo chodím behávať.
Spaľovače a suplementy.
Spaľovač používam no veľa z vás nevie ako presne funguje. Funguje na princípe zahriatia tela na telesnú teplotu, pri ktorej telo spaľuje. Jednoducho pri behu sa spaľuje po 20 minútach a spaľovač vám zabezpečí že ako náhle začnete cvičiť automaticky urýchli spaľovanie tukov a kalórií. Sladkosti nahrádzam ako najlepšie viem, napr za tyčinky s obsahom bielkovín. Zdravá strava je v dnešnej dobe hrou, kedže máme na trhu zdravšie alternatívy. Akékoľvek doplnky zdravej výživy a športovej výživy mám zo stránky www.aktin.cz
zmes na palačinky – Protein mix
Na tomto článku som si dala naozaj záležať, zhrnula som tu v podstate všetko potrebné a odpovedala v ňom na vaše časté otázky, ktoré vás trápia. Budem sa tešiť na vašu odozvu, ktorú dúfam nebudete ignorovať ako ja keď neignorujem vaše priania a odpovede. @fitsandrus