Ako začínate vy svoj deň? Ja štartujem svoje ráno chutným smoothie do práce z knihy Recepty 2 na chudnutie od inšpiratívnej kreatívnej Danky. Naučila som sa podľa knihy kombinovať rôzne druhy zeleniny a ovocia. Do smoothie môžete zakomponovať okrem chutného ovocia aj menej chutnú zeleninu a chuť ostane aj tak vyvážená , aby ste si mohli napriek tomu vychutnať vaše smoothie a dostať, to čo vaše telo žiada a pýta.

Knižku som si vzala zo sebou k našim na víkend a položila ju do kuchyne. A hádajte? O chvíľku tam už nebola. Raz ju mal v rukách ocino, raz mamina a nakoniec ich smoothie neminulo. Neskôr som videla už len vytiahnutý mixér a popíjali špenátovo- banánové neodolateľné smoothie. Naozaj som ich nenútila, iba som knihu nenapadne podstrčila a vyšlo to. ?

Zaujímalo by ma či ste už niekto vyskúšal pár dňový detox a aké boli vaše skúsenosti. Napríklad ja som sa na detox nikdy neodvážila, pravdepodobne by som ho nevydržala. Kto je na tom podobne, detox môžete zahájiť aj tým, že  svoj jedálniček obohatíte o smoothie.

Začni so smoothie ak:

 • mávaš zlú náladu
 • si podráždená
 • chceš sa zbaviť kíl navyše
 • mávaš problém s trávením
 • máš výrazne zníženú imunitu
 • zhoršenú kvalitu vlasov a pleti
 • si často unavená
 • nemáš energiu

Dôvody prečo si musíte zamilovať smoothie :

 1. -rýchla, nenáročná príprava
 2. -naštartovanie metabolizmu
 3. -obsahuje množstvo vitamínov
 4. -energia po celý deň
 5. -detoxikačná kúra a očista organizmu a zbavenie sa toxínov
 6. -podpora chudnutia a spaľovania tukov
 7. -praktické na cesty, do práce
 8. -pravidelné stravovanie
 9. -jednoduchý príjem zeleniny a ovocia
 10. -riešenie zdravotných problémoch

Ako to máte vy s ovocím a zeleninou? Nezdá sa vám, že váš jedálniček obsahuje až príliš málo čerstvej zeleniny a ovocia? Keď vás prepadne hlad, nemusíte siahať po rýchlych občerstveniach, ale noste si zo sebou po ruke smoothie. U niektorých je zase veľká chyba v stravovaní, teda skôr nestravovaní. Nevyhovárajte sa na nedostatok času. Smoothie Vás naučí pravidelnému stravovaniu, je to len o zvyku. Smoothie si rýchlo zamilujete, objavíte nové chute a nejednu výhodu.

Po prečítaní článku si minimálne urobte zdravé chutné smoothie a začnite deň s úsmevom.

Danka je úžasná nie len blogerka ale aj spisovatelka. Venuje sa kráse a zdraviu. Ak sa vám jej tvorba páči a zaujal vás tento článok určite si aj vy urobte radosť s knižkou od nej.

http://bit.ly/smoothie-fitsandrus