Telo nie je odpadkový kôš, aby sme do neho všetko hádzali!

„Keď nebudeš vedieť ako ďalej, podám ti ruku. Vezmi ju a drž silno. A keď zbadáš svoju cestu, môžeš sa ma pustiť a ísť ďalej sám. A ak raz stretneš človeka, ktorý nebude vedieť ako má ísť ďalej, podaj mu svoju ruku a veď ho kúsok tvojou cestou, kým sám nenájde tú svoju.“
Tento príspevok bude zameraný na vaše časté otázky ohľadom stravy, ktorá tvorí podstatnú časť chudnutia a tvarovania postavy. Bude sa týkať mojej stravy ako to vyzerá/vyzeralo u mňa počas chudnutia a teraz.
S mojim jedálničkom som schudla -11 kg na 47 kg z 58 za 4 mesiace, ale nie som na to až taká pyšná. Všetko má svoje hranice. Prešla som si rôznymi obdobiami, kým som sa naučila byť sama sebe pánom. Treba si nájsť zlatý stred a s ničím to netreba preháňať, aby to neskončilo zle. Samozrejme moja strava bola iná keď som chudla. Tvorila prevažne dosť malé porcie a veľa ovocia, bielkovín, zeleniny. Síce som jedla zdravo, ale telo potrebuje dostatočne vyvážený príjem. Bola som na seba až príliš zásadová a nedopriala som si nič načo som mala chuť, čo sa prejavilo neustálou nespokojnosťou. Teraz to beriem prirodzenejšie, tak aby som sa cítila predovšetkým zdravá, spokojná a FIT. Doprajem si cheatday, relax aj oddych pri vínku. Povedala som si, že nemá význam, aby som si všetko odopierala. Aktuálne mám cca 52-54 kg pri výške 167 cm. Snažila som sa pribrať zdravo a to sa mi aj podarilo. Určite sa chystám ešte viac zapracovať na svojej postave a zhodiť tuk, pretože ten sa mi ukladá najmä na bruchu akonáhle povolím. Jedna vec je začať a druhá neprestať. Dôsledkom toho, že to robím hlavne kvôli sebe a nie kvôli dnešnému hitu, sa mi podarilo neustále myslieť na svoju postavu, zdravie a stravu. Keď to budete robiť s takým zámerom, tak sa môže stať, že aj rýchlo prestanete a vrátite sa opäť k svojmu nezdravému životnému štýlu. Samozrejme treba dodržiavať jedálniček, cvičenie a zdravý životný štýl. Pri chudnutí je nevyhnutné, aby bol energetický výdaj vyšší ako príjem.
2013                    2014                1015
Ako vyzerá moja strava? Moja „každodenná rutina“ 
Ráno si spravím „prírodný tekutý spaľovač“ vo forme  citrónovej vody, ktorá obsahuje pektín, ktorý podporuje peristaltiku čriev a tak sa zbavíte nadbytočných kíl. Moje raňajky zvyčajne pozostávajú z ovsenej kaše s ovocím alebo to vystriedam za tvaroh s hrozienkami, zdravý koláč, jogurt a práve tieto potraviny ma skvele zasýtia na celé doobedie.
Obed – väčšinou tvorí mäso, zemiaky, ryža, cestoviny, zelenina a pohár vody
Na olovrant/poobede si dám samozrejme šálku kávy, tvaroh s medom a citrónovou kôrou alebo mrkvu a oriešky, proteinovú tyčinku a pokiaľ nestíham, vezmem si jablko/malé ovocie, aj keď sa sacharidy poobede neodporúčajú.
Na večer si pripravujem väčšinou vajíčka na akýkoľvek spôsob+zelenina a active plátky alebo cottage syr+šalát alebo tuniak+mozarella+žitný chlebík.
Na záver si zacvičím na karimatke alebo idem behať a po vykonaní cvičenia si dám môj obľúbený protein Hypro-85(jahodový) alebo používam aj my protein od @aktin.cz/sk Ak večer bývam ešte hladná, dám si polovičku odtučneného tvarohu. Nezabúdam ani na pitný režim, ktorý dodržiavam počas celého dňa. Mám aj dni kedy stravu nedržím, a asi preto nemám svoju vysnívanú postavu:) Chce to naozaj plánovanie stravy a úsilie, ktoré sa vám zaručene vráti ak do toho dáte všetko.
Ďalšie otázky, ktoré vás zaujímajú mi napíšte na môj ig @fitsandrus a následne na nich budem v Blogu odpovedať.
Vaše otázky:
1. Keď si chudla cvičila si?
Áno, samozrejme. Zdravá strava spojená s cvičením má svoj zmysel.
2. Budeš pridávať cviky na Blog?
Určite, očakávajte aj príspevok zameraný na cviky a fotky s popisom.
3. Ako dlho mám cvičiť?
Ja osobne cvičím hodinku, niekedy aj hodinku a pól, ak zapojím aj kardio.
Verím, že vám môj ďalší príspevok bude nápomocný a pomôže vám na vašej ceste za vysnívanou postavou.